fbpx

Technologie Desjoyaux

Konstrukce a filtrace Desjoyaux, 2 inovace, které přináší revoluci do rodinných bazénů.

Ztracené bednění Desjoyaux

Konstrukce, která vám dává svobodu. Jak spojit rychlost stavby, spolehlivost v času a svobodnou volbu tvaru bazénu? Koncepcí ztraceného bednění Desjoyaux se tohle podařilo elegantně vyřešit.
Jedná se o koncepci “aktivního ztraceného bednění”, které se skládá z prvků 0,25 m širokých lisovaných z recyklovaného polypropylenu. tato technologie zajišťuje dlouhodobou životnost a my vám na konstrukci dáváme doživotní záruku. Tyto polypropylenové desky jsou montovány do různých rozměrů a tvarů dle vašeho přání. Tyto panely jsou vyztuženy a vylity betonem přímo na místě realizace, tím vznikne samonosná konstrukce.
Poté je na tento základ bazénu nanesen hladící potěr a bazén je takto připraven k položení lineru (fólie). Ten je upevněn pomocí upevňovacího profilu upevněn na horní okraj a pokryje dno i stěny bazénu.Všechny bazény budujeme touto technologií. Brzy i ten váš…

Filtrace Desjoyaux

Jak spojit rychlost filtrace, spolehlivost proti únikům vody, úspory vody a efektivnosti filtrace? Celý rozdíl je v systému filtrace. Celý systém se inspiroval závěsnými lodními motory, neobsahuje potrubní rozvody, čímž jsou vyloučeny dlouhé a nákladné práce při budování podzemních rozvodů a zároveň nemůže dojít k netěsnostem. Filtrační jednotka Desjoyaux, ať už zavěšená nebo zabudovaná do konstrukce (dle volby), se skládá z prostoru filtru ponořeného pod vodní hladinou a obsahující rovněž trysky a z technického prostoru zabudovaného do ochozu bazénu.
Při filtraci je voda nasávána skimmerem na membránu s pórovitostí 6 až 30 mikronů. Voda je následně vypouštěna do bazénu přes trysky. Takto je díky kroužení vody celý objem bazénu filtrován přes membránu, nad kterou se v předfiltru nachází desinfekční prostředky.
Výsledek: žádný odvod vody do odpadu, ekologičtější forma filtrace, čirá a čistá voda. Technologie filtrace je skvělým řešení také při renovacích. Do filtrační jednotky se dá přidat protiproud, salinizace, standardně obsahuje světlo. A vašemu anglickému trávníku nezkřivíme ani vlásek.